Πανεπιστήμιο Αθηνών

Τμήμα Πληροφορικής

Νέα από το έργο ΕΣΤΙΑ

Ημερίδα ΕΣΤΙΑ: 30 Ιουνίου 1998 Αίθουσα Τελετών Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Πανεπιστημίου 30, Αθήνα.Θα παρουσιαστούν τα αποτελέσματα, επιτεύγματα και οι δράσεις που πραγματοποιήθηκαν στο πλαίσιο του Έργου ΕΣΤIΑ τουΠρογράμματος HORIZON.
Ημερίδα Άτομα Με Ειδικές Ανάγκες και Νέες Τεχνολογίες : 25 Μαϊου 1998, Συνεδριακό Κέντρο “Ιωάννης Βελλίδης”, Θεσσαλονίκη, διοργάνωση Εταιρεία Σπαστικών Βορείου Ελλάδος. Στην ημερίδα αυτή παρουσιάστηκαν εκτός των άλλων και αποτελέσματα του ΈργουΕΣΤΙΑ του Προγράμματος ΗΟΡΙΖΟΝ: α) Κωνσταντίνος Στεφανίδης “Πρόσβαση των Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες στον Παγκόσμιο Ιστό”, β) Γεώργιος Κουρουπέτρογλου “Τεχνολογία Πληροφορικής για την Διαπροσωπική Επικοινωνία των Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες”.
Σεμινάριο Εκπαίδευσης Εκπαιδευτών : στο πλαίσιο του Έργου ΕΣΤIΑ του Προγράμματος HORIZON πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 7 Μαϊου 1998 στις εγκαταστάσεις του Ινστιτούτο Πληροφορικής στο Ηράκλειο Κρήτης σεμινάριο εκπαίδευσης των εκπαιδευτών των Ιδρυμάτων που συμμετέχουν στο έργο. Παρουσιάσεις έγιναν από τις ομάδες του Ινστιτούτο Πληροφορικής Κρήτης και του Τμήματος Πληροφορικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το έργο ΕΣΤΙΑ επικοινωνήστε μαζί μας Αποστολή e-mail σχετικά με το έργο ΕΣΤΙΑ.
Για παρατηρήσεις και σχόλια αναφορικά με τις WWW σελίδες επικοινωνήστε με τον  υπεύθυνο
Αποστολή μηνύματος σχετικά με τις WWW σελίδες .